Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach

Sport Pon. 02.08.2021 17:58:06
02
sie 2021

VIII Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec w Szachach rozegrano 1 sierpnia 2021 r. w świetlicy Zespołu Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W zawodach wystartowało 26 szachistów z woj. lubelskiego i mazowieckiego. Podobnie jak w pierwszym turnieju klasyfikację „open” zdominowali szachiści z Mazowsza.

Pierwsze miejsce z dorobkiem 8,5 pkt. z dziewięciu partii zajął Tomasz Lewandowski reprezentujący KS Legionowa Legionowo. Drugie i trzecie miejsce zajęli w kolejności: Konrad Szczygieł i Dawid Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki.
W klasyfikacji juniorek do lat 14 zwyciężyła Natalia Pawluczyk przed Michaliną Wasiluk i Julią Golec. Najlepszym juniorem do lat 14 został Dawid Dobosiewicz. Wyprzedził on swojego brata Krzysztofa i Kuba Prokopiuk z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego.
W klasyfikacji młodzików do lat 10 nie miał konkurentów Mihail Smerachanski z naszego klubu. W klasyfikacji młodziczek zwyciężyła Ewa Dąbrowska reprezentująca UKS Czternasta Warszawa przed Hanią Korpysz – MUKS „Gambit” w Międzyrzecu Podlaskim. Zwycięzcy klasyfikacji „open” otrzymali nagrody finansowe, natomiast juniorzy i młodzicy medale oraz dyplomy. Sponsorem Głównym cyklu czterech turniejów jest firma ciastkarska Dr Gerard, natomiast Sponsorem Wspierającym Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim.
Następny turniej cyklu zaplanowano na 29 sierpnia 2021 r. Wszystkich szachistów serdecznie zapraszamy do Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Początek turnieju o godz. 9.45.