Międzyrzec Podlaski

Udana akcja poboru krwi w Międzyrzecu

Region Sob. 06.08.2022 17:51:03
06
sie 2022

6 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach odbyła się akcja poboru krwi. W ciągu niespełna 5 godzin krew oddały 32 osoby. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pobrało 14,5 litra tego drogocennego leku. Akcja odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Żeglarstwa „Stanica”.

- Jak co roku w sierpniu wspólnie z RCKiK w Lublinie organizujemy pobór krwi, która w tym czasie jest szczególnie potrzebna. To była udana akcja. Cieszymy się, że są u nas ludziE, którzy oddając krew pomagają innym – mówi Leszek Szczerbicki prezes stowarzyszenia „Stanica”.

- Akcja jak najbardziej udana. To nas bardzo cieszy, bo stany magazynowe krwi w okresie letnim są niskie. Jest więcej wypadków na drogach, wypadków w rolnictwie, więc bardzo potrzebujemy krwi. Cieszymy się, że są takie akcie i są ludzie, którzy zgłaszają się, aby pomagać – mówi Agnieszka Chmielowska z działu promocji i marketingu RCKiK w Lublinie. Międzyrzec Podlaski wypada bardzo dobrze. Średnia liczba oddań 30-40. Inne miejscowości mogą brać przykład z Międzyrzeca – dodaje.

- Oddałem ponad 16 litrów krwi. Pierwszy raz krew oddałem w średniej szkole. Później były kolejne. Krew oddaję trzy razy w roku – mówi jeden z 32 honorowych dawców krwi z Międzyrzeca.POSŁUCHAJ


SK [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.