Międzyrzec Podlaski

Tytuły i odznaki Zasłużonych dla Gminy Międzyrzec Podlaski

Region Wt. 29.06.2021 15:05:05
29
cze 2021

Rada Gminy Międzyrzec nadała tytuły i odznaki Zasłużonych dla Gminy Międzyrzec Podlaski. Honorowym Obywatelem Gminy Międzyrzec Podlaski został kpt. Henryk Konstanty Zakrzewski z Rzeczycy. Ponadto honorowym tytułem Zasłużony Dla Gminy Międzyrzec Podlaski odznaczonych zostało 8 osób - mieszkańców gminy Międzyrzec oraz były wikariusz parafii św. Mikołaja ks. Michał Wawerski.

Ksiądz Michał Wawerski w trakcie 5. letniej kapłańskiej posługi w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu pracował jako katecheta w Szkole Podstawowej w Misiach. Profesja ta pozwoliła mu wykazać się talentem nie tylko organizatorskim, bowiem ks. Michał współtworzył uroczystości szkolne, jak i ogólno-gminne. Ponadto współpracował z lokalnymi stowarzyszeniami - Klubem Seniora w Rzeczycy, Stowarzyszeniem Przyjazne Misie w Misiach i Zespołem „Echo” z Przychód. Jego talenty organizacyjne i artystyczne angażowały go w wiele przedsięwzięć kulturalnych, jak koncerty kolęd czy pieśni maryjnych. Ich owocem jest nagranie 2 płyt – Kolęd oraz „Na Podlaskiej wsi”. Ponadto ostatnim dziełem ks. Michała Wawerskiego był udział w tworzeniu publikacji o krzyżach i kapliczkach na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski.

Ponadto honorowym tytułem Zasłużony Dla Gminy Międzyrzec Podlaski odznaczeni zostali: Edward Mikołaj Łukasiewicz z Żabiec, Grzegorz Kieczka z Mań, Bogdan Bernat z Jelnicy, Barbara Maria Wsół z miejscowości Strzakły, Iwona Ewa Jakoniuk z Puchacz, Michał Leszek Teofilski z Międzyrzeca, Małgorzata Matejek z Jelnicy i
Stanisława Pietruk z Halas. 

POSŁUCHAJSK [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook