Międzyrzec Podlaski

Międzyrzec Podlaski: wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia

Region Czw. 09.09.2021 16:00:05
09
wrz 2021

Najzdolniejsi uczniowie z międzyrzeckich szkół otrzymali nagrody finansowe Burmistrza Miasta. Były to nagrody przyznane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, artystycznej i sportowej. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Zbigniew Kot podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego.

Łącznie nagrodzonych zostało 56 uczniów, w tym 30 w dziedzinie nauki, 13 w dziedzinie artystycznej oraz 13 w dziedzinie sportowej.

Nagrody zostały przyznane za szczególne osiągnięcia zdobyte w rywalizacji z innymi uczniami na szczeblu co najmniej wojewódzkim, a wielokrotnie na szczeblu ogólnopolskim. Rodzice nagrodzonych uczniów otrzymali podziękowania w formie listów gratulacyjnych. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Zbigniew Kot podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego, która odbyła się 8 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

- Stało się to już u nas tradycją. Jest to pewnego rodzaju podkreślenie sukcesu dzieci i młodzieży w różnych aspektach, ale jednocześnie zauważenie ich wysiłku uczniów nauczycieli i rodziców – mówi burmistrz Zbigniew Kot.

- Szkoła jest tym miejscem, w którym nie tylko przekazuje się wiedzę, ale szkoła jest tym miejscem, w którym wychowuje się i kształtuje przyszłych obywateli naszej Ojczyzny, przyszłe pokolenia Polaków, katolików, którzy będą potrafili dostrzegać potrzeby innych – mówił ks. dr Dariusz Ostałowski proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.