Międzyrzec Podlaski

„Śpiewne tęsknoty drelowskie”

Kultura Pt. 16.04.2021 13:22:00
16
kwi 2021

„Śpiewne tęsknoty drelowskie” - pod takim tytułem ukazała się książka, która przedstawia historię Zespołu Śpiewaczego Bagnoszki z Drelowa.

Publikacja została wydana z inicjatywy kierowniczki zespołu Jadwigi Jaworskiej.

- Zespół powstał w maju 1985 roku. Przez wiele lat w zespole śpiewało 9 osób członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. Obecnie zespół liczy 6 pań – mówi Jadwiga Jaworska.Zespół Bagnoszki ma na swoim koncie wiele nagród m.in. trzykrotnie znajdował się na podium Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

- Oprócz tego, że zwieńczyliśmy i podsumowaliśmy dorobek artystyczny Bagnoszek na stałe utrwaliliśmy też autentyczne pieśni naszego regionu. To panie z zespołu zadbały o spisanie tekstów i nagranie melodii. W publikacji znajduje się ponad 60 utworów, naszych drelowskich. Dzięki transkrypcji nutowej udało się zapisać także melodie – mówi Michał Olesiejuk dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

Książka została wydana w nakładzie 300 egzemplarzy. Promocja tej publikacji miała odbyć się 18 kwietnia podczas Powiatowego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Drelowie, ale ze względu na pandemię koronawirusa przegląd i promocja książki odbędzie się w innym terminie.SK/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook