Międzyrzec Podlaski

Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych w Drelowie

Kultura Pon. 31.05.2021 17:58:30
31
maj 2021

Ludowy Zespół Śpiewaczy Dobrynianki z gminy Zalesie będzie reprezentował powiat bialski w 47 edycji Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim. 30 maja w Drelowie odbył się Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych Powiatu Bialskiego. Na scenie Gminnego Centrum Kultury w Drelowie zespół Dobrynianki z Dobrynia Dużego przedstawił obrzęd ludowy zatytułowany „Swaty”.

Nasz zespołu ma takie motto „Ocalamy od zapomnienia”. Chcemy przedstawić młodym pokoleniom jak kiedyś odbywał się ożenek. Decydowali o tym rodzice i swatowie – mówi Urszula Jaworska członkini zespołu Dobrynianki.

Jury zakwalifikowało zespół Dobrynianki do reprezentowania województwa lubelskiego w 47 Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Stoczku Łukowskim.
Do tegorocznej edycji Powiatowego Przeglądu Teatrów Obrzędowych w Drelowie zgłosiły się trzy teatry. Dwa zespoły w ostatniej chwili musiały zrezygnować z występu ale 5 września w Drelowie odbędzie się dodatkowy Powiatowy Przegląd Teatrów Obrzędowych Powiatu Bialskiego – powiedział Michał Olesiejuk dyr Gminnego Centrum Kultury w Drelowie.

POSŁUCHAJ


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook