Międzyrzec Podlaski

Procesja w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim

16
cze 2022

W czwartek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wielu wiernych manifestowało swoją wiarę uczestnicząc w procesjach ulicami miast i miejscowości. W parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim procesja do czterech ołtarzy rozpoczęła się po Mszy św. odprawionej o godzinie 8.00.

Ołtarze znajdowały się przy ul. Lubelskiej, na skrzyżowaniu ulicy Partyzantów i Narutowicza, ul. Podrzecznej. Procesja zakończyła się przy ołtarzu polowym przy Kościele św. Apost0łow Piotra i Pawła. Procesji przewodniczyli proboszcz parafii ks. Dariusz Ostałowski i ks. Adrian Stępień z diecezji kieleckiej, student KUL.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej to święto w Kościele Katolickim ku czci Najświętszego Sakramentu. Ma charakter dziękczynny.
- Bóg żywy daje się nam za pokarm. Warto abyśmy pamiętali, że Eucharystia daje nam życie. Ta dzisiejsza uroczystość Bożego Ciała to nic innego jak dziękczynienie Bogu w Trójcy Jedynemu za ten wieki dar, dar Ciała i Krwi Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela – mówił ks. Dariusz Ostałowski.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.