Międzyrzec Podlaski

Pielgrzymi z Międzyrzeca wyruszyli do duchowej stolicy Polski

02
sie 2022

2 sierpnia Mszą św. w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu pielgrzymi grupy 12 rozpoczęli swój udział w 42 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Na pielgrzymi szlak z dekanatu międzyrzeckiego udało się 45 pątników.

Eucharystię koncelebrowało 11 kapłanów. Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Dariusz Parafiniuk Dziekan Dekanatu Międzyrzeckiego. Zachęcał wiernych do duchowego pielgrzymowania.
To wszystko co się dzieje na pielgrzymce ma nam pomóc zobaczyć siebie od wewnątrz - mówił w homilii ks. Jacek Sawczuk duchowy przewodnik grupy łosickiej.
Duchowym przewodnikiem grupy 12 jest ks. dr Leszek Mućka wikariusz parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu. To już 9 moja pielgrzymka do Jasnogórskiej Pani. Tym razem wspólnie z grupą 13 tworzymy jedną rodzinę i kiedy idziemy razem to Pana Boga dostrzegamy też w drugim człowieku – mówi ks. Leszek Mućka
Wśród pątników grupy 12 jest m.in. brat Piotr. Chcę zapomnieć o codziennych problemach. Idę do Jasnogórskiej Pani prosząc ją o pomoc w rozwiązaniu codziennych problemów. Jestem wiekowy . Mam już ponad 60 lat ale myślę, że dam radę. Z Bogiem wszystko jest możliwe – mówi brat Piotr pątnik z Międzyrzeca

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.