Międzyrzec Podlaski

Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa w kościele św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim

26
cze 2022

50 - lecie kapłaństwa obchodzi ks. prałat Tadeusz Karwowski, proboszcz parafii św. Józefa w Międzyrzecu w latach 2006-2015. Dzisiaj (26 czerwca) uroczystą Mszę Świętą koncelebrowało czterech kapłanów: ks. jubilat oraz ks. infułat Kazimierz wieloletni proboszcz parafii św. Józefa Korszniewicz, ks. Henryk Skolimowski obecny proboszcz parafii i ks. Andrzej Karwowski bratanek ks. Tadeusza Karwowskiego.


Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. infułat Kazimierz Korszniewicz. - Kapłaństwo to droga ciernista i trudna. To jest święty wspaniały dar, brylant, który nosimy w glinianym naczyniu. Mimo, prześladowań i oszczerstw kapłan musi być wierny swojemu posłannictwu. To jest jego misja i wielkość. Chrystus tym wielkim darem obdarzył naszego czcigodnego ks. prałata Tadeusza, który przez wszystkie dni został wierny swoim przyrzeczeniom – mówił ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.
Ks. prałat Tadeusz Karwowski święcenia kapłańskie otrzymał 17 czerwca 1972 roku katedrze siedleckiej z rąk ówczesnego Ordynariusza Diecezji Biskupa Jana Mazura. - Moje powołanie do kapłaństwa zrodziło się w szkole średniej. Liceum ukończyłem w Gdańsku. Następnie poszedłem do WSD w Siedlcach. W tym czasie na dwa lata (1966-1968) zostałem powołany do wojska. Służyłem razem z ks. Jerzym Popiełuszko - mówi ks prałat Tadeusz Karwowski
Ks. prałat Tadeusz Karwowski w darze dla parafii ofiarował ornat z wizerunkiem Bł. Prymasa Stanisława Wyszyńskiego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.